Líbímseti.cz
Je chlupatá žena sexy?
foto: www.dailymail.co.uk

Je chlupatá žena sexy?


Chlupy patří mužům, případně zvířatům. A pokud si žena zapomene oholit nějakou část svého těla, je považována za nehygienickou. Proti tomuto novodobému tabu začala bojovat irská novinářka Elmer O’Toole.
11. května 2012

Experiment na 18 měsíců

Chlupatá žena není sexy. A obecně je považována za čuně. To je také důvod, proč se všechny ženy masově holí – na nohách, intimních místech, v podpaží... To samé dělala od čtrnácti let i irská novinářka  Emer O’Toole. Stejně jako její vrstevnice své tělo vyhlazovala pomocí žiletky a postupně jí docházelo, že její máma a babička chodily celý život se zarostlou kůží a nikomu nic nevadilo. Proto se tato mladá dáma rozhodla udělat experiment a zařekla se, že 18 měsíců na žiletku, epilátor či depilační krém ani nesáhne a nechá své chloupky růst...

 

 

Pod palbou znechucených pohledů

Reakce byla jasná – všichni na ni koukali jako na přírodní úkaz. Nebo spíše jako na neandrtálce, který přihopsal z nedalekého Sherwoodu. Lidé se za Emer otáčeli na ulici, šeptali si o ní v metru a věnovali jí nejeden znechucující pohled. Jenže dívčina si řekla, že to jen tak nevzdá, i když její sebevědomí dostávalo nesouhlasnými reakcemi okolí pořádně zabrat. „Kdyby moje sebevědomí bylo založené jenom na mém vzhledu, už dávno bych o něj přišla. Občas jsem byla ráda, když jsem si vzala oblečení, které chloupky zarývalo, pak jsem měla na chvíli pokoj,“ svěřuje se.

 

 

Méně tolerantní jsou ženy

Ale i přes nepříznivé reakce se Emer rozhodla ve své „chlupaté osvětě“ pokračovat. A dopadlo to nakonec tak, že si na svůj přírodní porost docela zvykla. Jak sama přiznává, nejhorší peklo si zažila od žen. Zatímco příslušníci silnějšího pohlaví se na její chlupatý zevnějšek dívali s jistou tolerancí (zřejmě proto, že chlupy jsou součástí mužného těla), ženy dávaly přírodně smýšlející dívce pořádný čoud – výsměšné pohledy, verbální urážky či společenské pohrdání... Takový teror by neunesl jen tak někdo.

 

 

Běž se oholit!

Jenže Emer je bojovnice. A tak bojovala do posledního dechu. Podle ní by si žena měla o svém těle rozhodovat sama. Zkrátka a jasně – měla by sama zvážit, zda se podrobní módní vlně, nebo raději vsadí na přírodu. Okolí by ji mělo respektovat a ne vytvářet umělý tlak k tomu, aby se přizpůsobila.  O’Toole zmiňuje odstrašující případ jednoho dublinského salonu, který v rámci módních trendů lákal 11–12leté dívky, aby si své první chloupky nechaly okamžitě odstranit. Je tedy dámské holení individuální záležitostí, nebo už něco, co spadá do standardní hygieny? Diváci pořadu, ve kterém zarostlí Irka vystupovala ji nenechali na pochybách – 80 % hlasovalo pro žiletky. Co si o tom myslíte vy?


Wanda

Diskuse k článku: Je chlupatá žena sexy?Přidej příspěvekAbys mohl(a) zaslat příspěvek, musíš se nejdříve přihlásit do líbímseti: (že nemáš účet?! Registruj se!)

uživ. jméno heslo


zobrazit profil
STYFLERRR 15.08. 07:57
ted to jsou chlupy co k lidské bytosti patří,,pak to budou zuby,nehty atd
zobrazit profil
Jorah 15.05. 15:40
Hmm - super - jak by se asi ženské dívaly na chlapy, kteří by se přestali stříhat, holit a chodili zcela jako opice ? Bylo by to super ne ? Přece by jasně bylo vidět, že nejsou malí kloučci a nejsou holátka. :) :) Tato žena zřejmě chce za každou cenu dokazovat chlupy, že je dospělá (jakoby to nebylo poznat i jinak).
zobrazit profil
m_buris 14.05. 13:29
prave jsem poobedval a tento clanek mi neprijemne hejbnul s utrobama :///
zobrazit profil
Reditel_zemekoule 13.05. 22:56
kdyby bylo IN bejt chlupatá, tak každej by chtěl tu nejchlupatější a s pořádným knírem
zobrazit profil
Smajlicek_ 13.05. 21:43
Tak tohle fakt ne !!
zobrazit profil
STYFLERRR 13.05. 15:59
sexy origoš
zobrazit profil
Longstreet 13.05. 00:44
Je to katastrofa.Neni nic horšího než chlupatá žena.Podle mne je to známka že ta žena o sebe nedbá a je jí jedno co má na sobě za okrasu.Nikdy bych takovou nechtěl.Je to ovšem jen můj názor.Každý má jiný vkus to je jasné.
zobrazit profil
Dany88 12.05. 21:46
pěknej kekel....
zobrazit profil
_Lucas_van_Dooeecla_ 12.05. 19:50
Tak sexy to rozhodně není, zda bych měl odpovědět na otázku :-). A myslím, že i většina populace by byla téhož názoru, ale každý jsme nějaký, nechť se rozhodne tedy sama, jak bude vypadat.
zobrazit profil
milan.demeter.77 12.05. 18:44
ja si myslim ze je to sexy o me zase lidi rikaji ze sem sexy
zobrazit profil
Vrabcak888 12.05. 13:54
Je pravda, že než přišel boom holení se, ženy byly krásné i přesto, že nebyly jako holátko... Je to doba a móda a ta se mění každou chvilku, takže je možné, že příjde i ta, kde se vrátíme k přírodnímu zjevu:-) A je pravda, že by se lidi měli respektovat a tolerovat ať jsou jakýkoli, nebo nosí cokoli!!!
zobrazit profil
Mc-kybl 12.05. 11:42
fuuuuuuuuj..!!!!
zobrazit profil
Lucinlinek 12.05. 01:00
Když jí to tak vyhovuje, ať si klidně chodí jako yetti. Je to její věc.
zobrazit profil
libca007 11.05. 20:50
Kůrnik, jen to né. :-)
zobrazit profil
kaca.zdarilova 11.05. 19:50
žiletkyyyyyyyyyyyyy.............
zobrazit profil
Krejzinka 11.05. 18:04
No tak to podpaží je fakt nechutné...Souvisejicí články

Nejlepší módní...

Nejlepší módní...Lámete si hlavu s jakým efektním módním doplňkem...
Víte, jak se správně...

Víte, jak se správně...Poslední dobou se hodně mluví o depilaci přirození.
Desatero pro krásné nohy

Desatero pro krásné nohyI když je holení nohou součástí běžné hygieny,...
Holíte se?

Holíte se?O svůj zevnějšek dnes nepečuje snad už jen naprostý...
ZPĚT | PŘIDEJ PŘÍSPĚVEK (v diskuzi je 16 příspěvků)