Líbímseti.cz
TOP 5 CZ - Posel smrti
Posel smrti

TOP 5 CZ - Posel smrti


Česká adventura se postarala o to, aby tento žánr ve světě po létech úpadku zase začal vzkvétat!
8. listopadu 2007
Temný příběh
Samueli Gordonovi v žilách proudí modrá krev. Je to šlechtic, který ale žije úplně normálním životem mladíka, poté co se vystěhoval z rodinného sídla Black Mirror.

  Obří sídlo totiž odjakživa skrývalo nejedno tajemství a mnozí jeho obyvatelé se nechovali zrovna podle etikety. Když pak vypukl požár, ve kterém zemřela Samuelova žena, rozhodl se začít nový život mimo temné zdi.

Posel smrti
Jenže osud tomu chtěl, aby se do Black Mirror kdesi na sychravém anglickém venkově ještě jednou vrátil. Jeho dědeček William totiž za nevyjasněných okolností zemřel. Všichni se domnívají, že šlo o sebevraždu. Samuelovi to ale nedá, začne se rozhlížet kolem a brzy zjistí, že nic není tak jednobarevné, jak se zdá.

Aniž by to tušil, zaplétá se stále hlouběji do tenat nesmírně propracovaného a zajímavého příběhu. Ten nestojí pouze na detektivní zápletce, ale významně čerpá i z okultismu a různých mýtů. Výsledkem tak je vpravdě hororový nádech. Touha celý případ rozplést je obrovská.

Budete potřebovat spíše hlavu
Posel smrti
Není to ale nic jednoduchého. Cesta k cíli vede přes desítky vyzpovídaných postav, jejichž výroky je třeba vkládat do sebe, číst mezi řádky a hledat v nich nejmenší náznaky možných řešení. Ta totiž budou potřeba.

Posel smrti před hráče klade množství zapeklitých hádanek a puzzlů. Ke cti mu slouží skutečnost, že se tyto nikdy neopakují. Někdy je odbudete hned, jindy se nad nimi pěkně zapotíte. Dokončení vám zabere dobrých třicet hodin, což je doba na adventuru netradiční.

Future Games Posla smrti vydali v roce 2003. Zpočátku se zdálo, že půjde o hit především v tradičně adventurním Česku. Obzvlášť, když podobné tituly zažívaly v této době světový úpadek. Brzy se ale mělo ukázat, že o ně hráči stále stojí.

Posel smrti
Posel smrti se nakonec prodával celosvětově, a především v Německu zaznamenal velkolepý úspěch – jen tam se ho prodalo několik set tisíc kusů.

Vydavatelé si začali rvát vlasy – jak to, že se jim nepodařilo vysledovat tento trend? Adventury tak zažily svou renesanci a momentálně jich vzniká věru hodně. Bylo by bláhové přičítat veškeré zásluhy Poslovi smrti. Bez debat ale k novému pochopení žánru výraznou měrou přispěl.

Video


David Sillmen
Čtěte také:

TOP 5 CZ - Zabijte je potichu!Diskuze: Baví vás adventury?Přidej příspěvekAbys mohl(a) zaslat příspěvek, musíš se nejdříve přihlásit do líbímseti: (že nemáš účet?! Registruj se!)

uživ. jméno heslo

Souvisejicí články

TOP 5 CZ: Čeští mafiáni...

TOP 5 CZ: Čeští mafiáni...První díl seriálu o proslulých českých hrách, které...
TOP 5 CZ - Střílečka v...

TOP 5 CZ - Střílečka v...Do vietnamské džungle za zábavou... Zavzpomínejte na...
TOP 5 CZ - Flashpoint...

TOP 5 CZ - Flashpoint...Češi, zarytí pacifisté, kteří nechtějí na svém...
TOP 5 CZ - Zabijte je...

TOP 5 CZ - Zabijte je...První česká hra, která slavila úspěch v zahraničí.
ZPĚT | PŘIDEJ PŘÍSPĚVEK (v diskuzi je 41 příspěvků)